31

Névnapok

Gedeon, Johanna, János
» névnapok eredete

Befejeződött a harmadik Téli Olimpia, melynek helyszíne az amerikai Lake Placid volt.

92 éve

A svájci Olimpiához hasonlóan az Egyesült Államokban sem kedvezett az enyhe időjárás a 17 országból érkezett 252 sportolónak. Ráadásul, hogy érdekesebbek legyenek a versenyek, a rendezők megváltoztattak néhány dolgot. A gyorskorcsolyázók például nem párosával, hanem csapatosan versenyeztek a jégen, a síelőknek pedig az eddigieknél veszélyesebb terepeket jelöltek ki. Emiatt sok gyorskorcsolyázó (köztük olyan sztárok és korábbi olimpiai bajnokok, mint például a finn Clas Thunberg) el sem indult a versenyeken. A norvég műkorcsolyázónő, Sonja Henie azonban megszerezte második olimpiai aranyérmét, negyedszerre is bajnok lett Kanada jégkorongcsapata, és a magyaroknak is sikerült a dobogóra kerülni, a Rotter Emília-Szollás László műkorcsolyázópáros harmadik helyezést ért el. Ezen az Olimpián történt, hogy bobszámban bajnok lett az az Eddie Eagen, aki Antwerpenben félnehézsúlyú ökölvívóként diadalmaskodott; ezzel ő az egyetlen sportoló, aki téli és nyári olimpián is szerzett bajnoki címet. Az éremtáblázaton a házigazdák végeztek az élen, 6 arany-, 4 ezüst- és 2 bronzéremmel.