526 éve
39 éve
69 éve
420 éve
152 éve
134 éve
114 éve
99 éve
96 éve
92 éve
I. Sándor a Szerb-Horvát-Szlovén Királyság nevét Jugoszláv Királyságra változtatta.97 éve
|
|
A balkáni államot megalapítása, 1918.12.01. óta Szerb-Horvát-Szlovén Királyságnak nevezték. I. Sándor király egy államcsíny révén növelte hatalmát és "királyi diktatúrát" vezetett be, amely az erősebb nemzetiségpolitikai centralizációra irányult. Felfüggesztette az alkotmányt, megszüntette a sajtó- és gyülekezési szabadságot, feloszlatta az országgyűlést, mivel annak antidemokratikus működését zavarta az alkotmányos jogok mellett fellépő horvát nacionalisták obstrukciós politikája.





(kötelező)
(nem lesz közzétéve, de kötelező)
(kötelező)