Tivadar, Konrád, Töhötöm, Tihamér, Odett
» névnapok eredete

Megkezdődött a huszonhetedik újkori Nyári Olimpia Sidneyben.

24 éve

A magyarok ausztráliai teljesítményével sokan elégedetlenek voltak, többen úgy vélték hogy sok arany úszott el apróságok miatt. Azonban így is sikerült 8 bajnoki címet, valamint 6 ezüst és 3 bronzérmet begyűjteniük sportolóinknak. Túlnyomórészt ismét ’vizes’ számokban diadalmaskodtunk, bár sok csalódás is az uszodához illetve a hajós pályákhoz kötődik. Kovács Ágnes megnyerte a 200 méteres női mellúszást, 100 méteren viszont csak ötödik helyen végzett, és a korábbi olimpiai bajnok Czene Attila is csak negyedikként ért célba 200 vegyesen. A vízipólósok nagy csatában ismét olimpiai bajnokok lettek. A férfi kenusoknál 500 méteren egyéniben Kolonics György, párosban Novák Ferenc és Pulai Imre nyert, a férfi kajak négyes 1000 méteren győzött, párosban 500 méteren Kammerer Zoltán és Storcz Botond utasította maga mögé a mezőnyt. 500 méteres távon a női kajak kettes és négyes hajó is másodikként ért célba, a férfi kajak kettes pedig 1000 méteren harmadik lett. Csollány Szilveszter tornász végre olimpiai dobogó tetejére is állhatott tökéletes gyűrűgyakorlata után, Nagy Tímea pedig párbajtőrvívásban lett egyéni győztes.