526 éve
86 éve
640 éve
116 éve
96 éve
94 éve
79 éve
76 éve
73 éve
55 éve
Nagy-Britanniában kiadták a világ első bélyegeit.186 éve
|
|
Viktória királynő portréját ábrázoló fekete egypennys és kétpennys.
Eddig a postaköltségeket a levél átvevője fizette, az értékbélyeg felragasztásával ezentúl a feladó rótta le a portót. Frederick Heath állította elő a bélyegeket mélynyomású metszetben. Benjamin Cheverton javasolta, hogy Viktória királynő képével lássák el a bélyegeket, mivel egy portré meghamisítását könnyebb felismerni. A bélyegek bevezetésének javaslata pedig Sir Rowland Hilltől, a későbbi postamestertől származott. A következő években több ország is kibocsátott bélyegeket: Bajorország, Poroszország, Szászország, Svájc több kantonja, Belgium, Franciaország, az Amerikai Egyesült Államok, Brazília és Mauritius. Az 1653-ban Párizsban használt levélhez rögzített papírszalagot - "Billet de post payé" -, tartják a bélyeg előfutárának.





(kötelező)
(nem lesz közzétéve, de kötelező)
(kötelező)