Tivadar, Konrád, Töhötöm, Tihamér, Odett
» névnapok eredete

Megkezdődött a hatodik Téli Olimpia a norvégiai Osloban.

72 éve

A II. világháború óta a norvég fővárosban rendezett Téli Olimpián indultak először japán és német sportolók, velük együtt 30 ország mintegy 700 versenyzője vett részt a játékokon. A magyarok ismét műkorcsolyázásban jeleskedtek, a Nagy-testvérpár bronzérmet szerzett. Műkorcsolyában egyébként a norvég Hjalmar Andersen tarolt, aki a hazai pályán egymaga három aranyat nyert, ezzel az olimpia legeredményesebb versenyzője is lett. Az éremtáblázaton ismét Norvégia került az első helyre, a kanadai jégkorongcsapat újra, immár hatodszor, bajnok lett. Ezen az olimpián volt először női sífutószám, a 10 kilométeres versenyt az olimpia legidősebb résztvevője, a 31 éves finn Lydia Wideman nyerte. A túlsúlyos németeknek köszönhetően Oslo után változtak a bob szabályai, ugyanis négyesük minden idők legnehezebb bobcsapata volt, összesen 468 kilóval. A módosítás nyomán azóta a kettes bob tagjai összesen legfeljebb 200, a négyes tagjai pedig 410 kilót nyomhatnak.