97 éve
72 éve
448 éve
228 éve
137 éve
Meghalt Xantus János természettudós, utazó-felfedező, a Budapesti Állat- és Növénykert megalapítója.
131 éve
130 éve
119 éve
97 éve
Megszületett George Eliot angol regényírónő, korának első női írója, aki még kénytelen volt férfinéven publikálni.206 éve
|
|
Eredeti nevén: Mary Ann Evans
A modern realista angol regény egyik előfutára volt. Regényeinek fő témája a társadalmi beilleszkedés, például az 1861-ben írt "Silas Marner" címűnek.
A XIX. század végéig a tisztaság kötelezettségének emléke kényszerítette a nőkre a tökéletes anonimitást. George Eliot mellett többek között Currer Bell, és George Sand is megpróbálták, bár hasztalan, férfinévvel álcázni magukat, így adózva egy konvenciónak, amelyet a másik nem éltetett és táplált beléjük: hogy a nő számára fertő a nyilvánosság, a névtelenség a vérükben van.





(kötelező)
(nem lesz közzétéve, de kötelező)
(kötelező)