Gedeon, Johanna, János
» névnapok eredete

Befejeződött a huszonnegyedik újkori Nyári Olimpia a koreai Szöulban.

36 éve

Igazi rekord-olimpiának számít a kistigris, Hodori figurájával fémjelzett szöuli: 160 országból majdnem 10 ezer sportoló érkezett, hogy 23 sportágban megküzdjön a 237 aranyéremért. A magyarok ismét a hatodik helyen zártak az éremtáblázaton: 11 arany, 6 ezüst és 6 bronzérem jutott sportolóinknak. A sikerek fő helyszíne az uszoda volt, itt négy bajnoki címet is sikerült begyűjteni. Darnyi Tamás duplázott, nyerte a 100 és a 200 méteres vegyesúszó-számot is, a világ itt ismerhette meg a 13 éves csodafegyvert, Egerszegi Krisztinát, aki nagy meglepetésre a 200 méteres hátúszó-szám után állhatott a dobogó tetejére, és Szabó ‘Joe’ József is hozzátett még egy aranyérmet, ő 200 méteres mellúszásban diadalmaskodott. Új magyar tornászbajnokunk Borkai Zsolt lett, aki Magyar Zoltánhoz hasonlóan lólengésben verte a mezőnyt. 500 méteres távon Gyulai Zsolt kajak egyesben győzött, és részvételével a kajak négyes is bajnok lett ugyanezen a távon.A dobogó tetejére állhatott még Sike András bírkózó, a férfi kardcsapat, valamint az öttusacsapat és egyéniben Martinek János.