526 éve
86 éve
640 éve
116 éve
96 éve
94 éve
79 éve
76 éve
73 éve
55 éve
Befejeződött a tizenkilencedik Téli Olimpia az amerikai Salt Lake City-ben.24 éve
|
|
Salt Lake City olimpiája is teli volt emlékezetes eseményekkel, de a legrégebb óta várt, és talán most sem remélt teljesítmény a kanadai hokiválogatott bajnoki címe volt, ötven év szünet után. Wayne Gretzky, aki játékosként sosem lehetett bajnok, most a válogatott szakmai igazgatójaként ugyanúgy örült a sikernek, mintha ő is a jégen lett volna. További örömre adott okot, hogy a női hokisok versenyét is a kanadaiak nyerték. A játékok egyik nagy meglepetése a spanyol sífutó Johann Mühlegg volt, aki a legnagyobb esélyeseket mindig az utolsó hajrában előzve meg, három számban is olimpiai bajnok lett. A 25 magyar versenyző hét sportágban indult, közülük a legjobb eredményt a műkorcsolyázónő Sebestyén Júlia érte el nyolcadik helyezésével (a versenyt a mindössze 16 esztendős Sarah Hughes nyerte). A korábbi bronzérmes és olimpiai bajnok gyorskorcsolyázó, az osztrák színekben induló Hunyady Emese a 26. helyen zárt, közvetlenül Egyed Krisztina előtt. Az éremtáblázat élén Németország végzett, 12 arany-, 16 ezüst- és 7 bronzéremmel.





(kötelező)
(nem lesz közzétéve, de kötelező)
(kötelező)