526 éve
86 éve
640 éve
116 éve
96 éve
94 éve
79 éve
76 éve
73 éve
55 éve
Az USA bejelentette, hogy megkezdődött a szövetségesek szárazföldi offenzívája az iraki haderők ellen.35 éve
|
|
George H. W. Bush, az Amerikai Egyesült Államok elnöke jelentette be.
Öthetes légiháború után indult meg a száraföldi hadművelet az Irak által megszállt Kuvait felszabadítására. Az offenzívát Norman Schwarzkopf vezette, akinek a katonái az iraki hadsereget valósággal legázolták. Ez volt a legnagyobb szabású katonai akció a II. világháború óta. Néhány napos harc után felszabadult a lángoló olajkutak füstjétől borított Kuvait. Bush elnök február 28-án jelentette be a fegyverszünetet, amely áprilisban lépett életbe.





(kötelező)
(nem lesz közzétéve, de kötelező)
(kötelező)