139 éve
102 éve
35 éve
418 éve
353 éve
174 éve
160 éve
150 éve
144 éve
137 éve
Budapesten megszületett Kemény Henrik, Kossuth-díjas bábszínész (Vitéz László).101 éve
|
|
A "Népművészet Mestere", érdemes és kiváló művész.
Apja és nagyapja mutatványos bódéjában nőtt fel, a család több mint százéves hagyományait folytatta. 1931-től ő is fellépett, 1935-ben faragta ki első bábfiguráját, és eljátszotta első főszerepét. 1945-ben édesapjától átvette a színházat. Mivel a népligeti vurstlit felszámolták, az 1950-es évek elejétől az Állami Bábszínházhoz került, ahol két évtizedig bábokat tervezett és készített, játszott, majd ismét visszatért a vándorszínházhoz. Fő műve a "Vitéz László".





(kötelező)
(nem lesz közzétéve, de kötelező)
(kötelező)