526 éve
39 éve
69 éve
420 éve
152 éve
134 éve
114 éve
99 éve
96 éve
92 éve
Megindult a fogaskerekű vasút a Városmajortól a Svábhegyig.152 éve
|
|
A budapesti 2,8 kilométer hosszú vasút abban az időben a harmadik ilyen jellegű tömegközlekedési eszköz volt a világon. A vonalat 1890-ben hosszabbították meg a Széchenyi-hegyig: az azóta már 3,7 kilométer hosszú vasutat 1929-ben villamosították. 1973. augusztusában vonalát teljes egészében felújították.





(kötelező)
(nem lesz közzétéve, de kötelező)
(kötelező)