132 éve
86 éve
231 éve
216 éve
178 éve
164 éve
147 éve
130 éve
129 éve
Adolf Hitler bejelentette, hogy Németország kilép a Népszövetségből.93 éve
|
|
Hatalomra lépése után a birodalmi kancellár biztosította a többi országot békés szándékairól, és a weimari időszak külpolitikájának folytatását ígérte, azonban a hadsereg parancsnokai előtt már megfogalmazta valódi céljait. Hitler kormánya, a "nemzeti koncentráció" támadó fegyverkezési politikát folytatott, a versailles-i szerződés elleni harcra és a terjeszkedésre szólított fel. A Népszövetségből történő kilépés Franciaország bizalmatlanságát, Németország külpolitikai elszigetelődését váltotta ki, valamint a Szovjetunió Népszövetségbe való felvételéhez vezetett.





(kötelező)
(nem lesz közzétéve, de kötelező)
(kötelező)