526 éve
86 éve
640 éve
116 éve
96 éve
94 éve
79 éve
76 éve
73 éve
55 éve
Felavatták Erzsébet királyné monumentális emlékművét az Eskü (ma:Március 15.) téren.94 éve
|
|
Az ünnepségen ott volt Sisi unokája, az ország és a főváros minden számottevő személyisége és a budapestiek több ezres tömege. Az ünnepély a Dunán horgonyzó monitorok díszsortüzével zárult. Az emlékművet 1953-ban lebontották, de Zala György aranyozott bronzból készült Erzsébet - szobrát szerencsére nem olvasztották be. 1986 telén - igaz, nem az eredeti helyén, hanem azzal szemben, az Erzsébet híd budai hídfőjénél - újra felállították Erzsébet királyné szobrát, a kupolás csarnok nélkül.





(kötelező)
(nem lesz közzétéve, de kötelező)
(kötelező)