141 éve
23 éve
787 éve
208 éve
144 éve
128 éve
123 éve
99 éve
98 éve
90 éve
A Szojuz-11 legénysége űrrepülést követő földetérés közben életét veszítette.55 éve
|
|
A Szaljut-1 űrállomáson töltött három hetes utazás után, sima földetérést követően a mentőegységek holtan találták a Szojuz-11 legénységét. A hivatalos jelentés szerint a tragédia oka, hogy leérés előtt húsz perccel kinyitott a légnyomáskiegyenlítő szelep - az orosz űrhajósok nem viseltek szkafandert a kabinban, így szinte azonnal megfulladtak.
A három űrhajós: Georgij Dobrovolszkij (1928) alezredes, Viktor Pacajev (1933) kísérletező mérnök és Vlagyiszlav Volkov (1935) fedélzeti mérnök.





(kötelező)
(nem lesz közzétéve, de kötelező)
(kötelező)