Auguszta, Bertold, Jónás, Taksony
» névnapok eredete

Befejeződött a negyedik újkori Nyári Olimpia Londonban.

116 éve

Eredetileg Róma rendezte volna a negyedik újkori Nyári Olimpiát, de az olasz főváros visszalépése után London lett a helyszín. Anglia, az előző játékokhoz képest fordított sorrendben az Olimpiához rendezett egy közös angol-francia Világkiállítást is. Ezen az Olimpián összesen 110 versenyszámban osztottak érmeket, 22 országból 21 sportágban küzdött az 1999 férfi és 36 női résztvevő. Ezen az Olimpián volt először versenyszám a műkorcsolyázás, ezzel London lett az első olimpiai város, amely téli eseményeket is rendezett (ez még nem számított Téli Olimpiának). A magyarok 63 fős küldöttséggel érkeztek, mindössze három aranyérmet nyertek, de innentől kezdve számítanak a magyar kardvívók a világ élvonalába. Egyéniben Dr. Fuchs Jenő állhatott a dobogó tetejére, aki kétszeres aranyérmes lett, hiszen a csapatversenyt is magyar kardozók nyerték. A harmadik aranyérmet egy bírkózó, a nehézsúlyú Weisz Richárd kapta, és kevesen múlt, hogy a 4x200 méteres magyar úszóváltó tagjai is érmesek legyenek.