Rudolf, Csongor, Klára, Rezső, Raul, Nyeste
» névnapok eredete

Befejeződött az első újkori Nyári Olimpia Athénban.

128 éve

14 nemzet sportolói 9 sportágban mérték össze ügyességüket az első újkori Olimpiai Játékokon. Női résztvevő még nem volt, a 311 férfi összesen 43 versenyszámban indult. Magyar szempontból több siker is született. Dr. Kemény Ferencet, a NOB alapító tagját beválasztották az öttagú versenybíróságba, és a kiküldött hat magyar sportoló is szép eredményeket ért el. Hajós Alfréd úszó, a Margit-szigeten álló uszoda későbbi névadója - és tervezője - megnyerte a Zea tengeröböl 11 fokos vizében az 500 és az 1200 méteres versenyt. Az atléták közül Kellner Gyula harmadikként ért be a maratoni távon (a győztes a görög Szpiridon lett), Dáni Nándor bronzérmes lett 800 méteres síkfutásban, Szokolyi Alajos pedig 100 méteres futásban lett harmadik. A pontversenyt az Egyesült Államok nyerte 11 ezüstéremmel, második helyen a házigazdák végeztek 10 bajnoksággal, a harmadik Németország lett. Érdekesség, hogy az első Újkori Olimpián az első helyezett ezüstérmet, míg a második helyezett bronzérmet kapott.