Tivadar, Konrád, Töhötöm, Tihamér, Odett
» névnapok eredete

Befejeződött a tizenhatodik Téli Olimpia a franciaországi Albertville-ben.

32 éve

Franciország 1992-ben már harmadszorra rendezhetett Téli Olimpiát. A világ politikai változásainak köszönhetően már minden német sportoló egy csapatba tartozott, a volt Szovjetunió országai Független Államok Közösségeként szerepeltek, Lettország, Litvánia és Észtország pedig önálló államként indult. Az éremtáblázat élén 10 arany-, 10 ezüst- és 6 bronzéremmel Németország végzett. Ezen az Olimpián 24 magyar versenyző indult, a legjobb eredményt az Engi-Tóth jégtáncpáros tudta felmutatni: a hetedik helyen zártak. Ugyan osztrák színekben indult, mégis kicsit magyar siker, hogy a gyorskorcsolyázó Hunyady Emese 3000 méteren bronzérmes lett. 40 év szünet után Norvégia helyreállította renoméját az alpesi számokban: műlesiklásban és szuper-óriás műlesiklásban is ők nyertek. Az óriás műlesiklást Alberto Tomba nyerte, megvédve négy évvel korábban szerzett bajnoki címét. Az albertville-i Olimpia legeredményesebb versenyzője egy volt szovjet sífutónő, Ljubov Jegorova volt: nyert 10 és 15 km-en, valamint a 4x5 km-es váltóban, szerzett továbbá két ezüstérmet is, 5 és 30 km-en.