Tivadar, Konrád, Töhötöm, Tihamér, Odett
» névnapok eredete

Megkezdődött a negyedik Téli Olimpia a németországi Garmisch-Partenkirchenben.

88 éve

Csakúgy mint a berlini Nyári Játékokat, a Téli Olimpiát is Hitler nyitotta meg a sportesemény itt is a náci propagandát szolgálta. 28 országból közel 700 sportoló vett részt a rendezvényen, a magyarok a hat sportág 17 versenyszámából tizenötben indultak. Érmet ismét műkorcsolyázó párosunk szerzett, Rotter Emília és Szollás László újra harmadik helyezett lett. Új versenyszámként ezen az Olimpián jelent meg az alpesi sí, az éremtáblázaton pedig ismét Norvégia került az élre. A hét aranyból egyet ismét a műkorcsolyázó-csoda, Sonja Henie szerzett, akinek utolsó utolsó Olimpiája; miután harmadszor is bajnok lett, továbbállt Amerikába, ahol a Jégrevüben és tucatnyi mozifilmben szerepelt. Két aranyat szerzett Birger Ruud, aki síugrásban és lesiklásban is a legjobb volt, három norvég arany pedig az olimpia legsikeresebb versenyzőjének, a gyorskorcsolyázó Ivar Ballangrudnak volt köszönhető. Nagy meglepetésre Kanada elvesztette bajnoki címét jégkorongban, Nagy-Britannia csapata mögött a második helyre szorultak. Tegyük hozzá: a brit csapat 11 tagja kanadai volt.